כל מה שחשוב לדעת על תחזוקת אתרי וורדפרס וחנויות ווקומרס

רוצה לקבל עדכונים?

מעל 40% מהאתרים בעולם בנויים על וורדפרס!

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי עסק מזהים את המגמה העולמית של מעבר ממסחר ופרסום פיזי למסחר ופרסום במרחב הוירטואלי. מרבית העסקים בישראל מחזיקים, במקביל לחנות פיזית, גם אתר לממכר ופרסום של השירותים או המוצרים שלהם. מרבית האתרים בישראל הם אתרי וורדפרס.

וורדפרס (WordPress) היא פלטפורמה נוחה ונגישה לבנייה ועיצוב של אתרים, ויותר מחמישים אחוז מהאתרים העסקיים בישראל בנויים על הפלטפורמה הזו. באתרים בהם גם נמכרים מוצרים, החנות הנפוצה ביותר להוספה לפלטמפורמה היא חנות ווקומרס (WooCommerce).

בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא על כל מה שחשוב לדעת על תחזוקת אתרי וורדפרס וחנויות ווקומרס.

תחזוקת אתרים

תחזוקת אתרים היא כבר לא עסק כל כך פשוט כפי שהיא הייתה פעם. אתר שלא מתוחזק באופן קבוע, יצבור תקלות רבות שתפגענה בחווית המשתמש של הלקוחות שלכם – ובכך תפגע בהכנסות שלכם מהאתר באופן ישיר. בדיוק כמו רכב, כדי למנוע הצטברות של תקלות – חובה לבצע תחזוקה שוטפת.

תחזוקת אתרים עם חברה מקצועית

כדי לתחזק את האתר שלכם, אתם יכולים לפנות לחברת תחזוקת אתרים מקצועית (למשל כמו דיגיטייזר). חברות תחזוקת אתרים האיכותיות ביותר בשוק מתמחות בכל סוגי הפלטפורמות, ומסייעות לכם לוודא שהאתר שלכם הוא נגיש ומזמין. לכן כשפונים לחברת תחזוקת אתרים חשוב לבחור נכון.

תחזוקת אתרים – מה זה כולל

יש לא מעט שירותים שחברות לתחזוקת אתרים יכולות להציע לכם. למשל, תחזוקת אתרים באופן שוטף היא שירות בסיסי בכל חברת תחזוקת אתרים. חברת תחזוקת אתרים יכולות להציע גם פתרונות בנושא אבטחה וגם פתרונות בנושא עיצוב. שירות נוסף וחשוב הוא שירות גיבוי לאתר.

תחזוקת אתר וורדפרס

אתרים הבנויים בפלטפורמת וורדפרס הם סוג האתרים הכי נפוץ כיום בישראל, במיוחד לאתרים עסקיים. וורדפרס היא מערכת ניהול המאפשרת למשתמש לנהל כל תוכן שהוא מעלה אליה, ולהציג אותו לעולם בדמות אתר. וורדפרס מפורסמת במערכת התוספים הענפה שלה ובאפשרויות העיצוב.

מה עושים בתחזוקת אתר וורדפרס

יש לא מעט דברים שצריך לעשות במסגרת תחזוקה של אתר וורדפרס. קודם כל, יש לבצע באתרי וורדפרס תחזוקה שוטפת כדי לשמור על חווית משתמש חלקה ונעימה. בין המשימות המרכזיות שיש לבצע במסגרת תחזוקת אתר וורדפרס ניתן למצוא תיקון באגים, כיווץ תמונות ופריסת CDN כשניתן.

למה חשוב לעשות גיבוי לאתר וורדפרס

עוד משימה חשובה מאוד שיש לבצע במסגרת תחזוקת אתר וורדפרס, היא גיבוי של כל התוכן באתר. גיבוי של אתר וורדפרס הוא חשוב במיוחד בשביל שתהיה לכם האפשרות לבצע שיחזור של הגרסה האחרונה של האתר אם מתרחשת תקלה או פריצה לאתר שהכריחה אתכם להוריד את האתר.

אבטחת וורדפרס

אם אתם קוראים חדשות, אתם בוודאי שמעתם על כמה התקפות סייבר גדולות שהתרחשו בשנת 2021. אתרי וורדפרס נהנים מיתרונות רבים בזכות פורמט הקוד הפתוח בו הם כתובים, אך היתרון הזה גם חושף אותם לסכנה משמעותית של מתקפות סייבר. לכן אבטחת וורדפרס היא חשובה מאוד.

איך מתבצעת אבטחת וורדפרס

אבטחת וורדפרס מתבססת על שילוב בין שתי טכניקות. הראשונה – הטמעת פתרונות אבטחה המתפרסמים בקהילת המפתחים של פלטפורמת וורדפרס. השנייה – איתור ומיגון כנגד בעיות אבטחה שחברת תחזוקת האתרים שלכם תבצע לאתר שלכם באופן ספציפי.

אבטחת וורדפרס לחנויות ווקומרס

אבטחת וורדפרס נעשית חשובה במיוחד באתרי וורדפרס שיש בהם גם חנות ווקומרס. חנויות אינטרנטיות יכולות להחזיק מידע על פרטי האשראי של עשרות, מאות ואפילו אלפי לקוחות. המידע הזה יכול להפוך את האתרים למטרה למתקפות סייבר רבות. לכן חשוב מאוד לבצע אבטחת וורדפרס.

אופטימיזציה למנועי חיפוש

כדי להרוויח כסף מהאתר שלכם, אתם צריכים להפנים משוואה פשוטה – ככל שיהיו יותר לכם יותר כניסות באתר הוא יהיה שווה יותר כסף. השווי של האתר נובע מתנועת הגולשים באתר. ככל שיהיו יותר גולשים באתר – שטח הפרסום בו יהיה שווה יותר כסף. לכן צריך לבצע SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש).

איך עושים SEO

כדי לבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש אפשר לפנות לחברות המתמחות בתחום. במקביל, אם תשכרו את שירותיה של חברת תחזוקת אתרי וורדפרס – היא תדאג לבצע לאתר שלכם SEO באופן קבוע. חברת תחזוקת האתרים תוכל להעסיק אנשים משלה או לפנות למיקור חוץ לביצוע האופטימיזציה.

קידום אורגני לחנויות

דרך אחרת לבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש היא דרך קידום אורגני לחנויות. קידום אורגני לחנויות אינטרנטיות היא למעשה שיטה של חברה המתמחה ב-SEO להביא את האתר והחנות האינטרנטית שלכם לראש החיפוש. הם עושים זאת כדי שכמה שיותר גולשים ירכשו את המוצרים שאתם מוכרים.

העקרונות הבסיסיים לקידום אורגני

יש כמה דרכים בהם ניתן לבצע קידום אורגני לחנויות ואתרים. חברת תחזוקת אתרים מקצועית ומנוסה כמו דיגיטייזר שולטת בכל שלושת העקרונות, יחד עם עוד כמה "סודות מקצועיים". אלו הם שלושת העקרונות הבסיסיים שיעזרו לחברת תחזוקת האתרים שלכם לקדם את האתר שלכם הם שימוש בתכנים מושכים ורלוונטיים באתר שלכם, התמדה בהליך הקידום ושמירה על תקינות האתר.

דיגיטייזר – עיצוב, פיתוח וקידום לעסקים

המטרה המרכזית של 'דיגיטייזר' היא לעזור לכמה שיותר בעלי חנויות למכור את המוצרים שלהם דרך האינטרנט. השירותים של דיגיטייזר יכולים לסייע ללא מעט עסקים ועצמאיים. כך למשל, יזמים יכולים להשיג יותר חשיפה על ידי קידום אורגני וממומן. פנו עוד היום לקבלת הצעת מחיר לפיתוח וקידום העסק שלכם.

סיכום

לסיכום, יש הרבה דברים שצריך לדעת על תחזוקת אתרי וורדפרס וחנויות ווקומרס. למשל, חשוב לשים לב לאבטחת וורדפרס כדי לעבור בשלום מתקפות סייבר, וכדאי מאוד לפנות לחברה המתמקצעת בתחזוקת אתרים כדי לבצע תחזוקה שוטפת וקידום אורגני. שירותיה של חברת דיגיטייזר יאפשרו לכם ליהנות מאתר לעסק בנחת.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
וואצאפ
העתקה

מאמרים נוספים

מחשבון מחיר לבניית אתרים

מחשבון מחיר לבניית אתרים

מחשבון בניית אתר רוצים לדעת כמה יעלה נכס דיגיטלי פרימיום לעסק? הנגשנו לכם מחשבון כדי שתוכלו לקבל הערכת מחיר לבניית

פיתוח לוורדפרס

ארגז הכלים של מפתח וורדפרס

כל מה שצריך בשביל להתחיל פרויקט עיצוב או פיתוח וורדפרס במקום אחד בכל פעם שאנו מתחילים פרויקט וורדפרס חדש או

כניסה